Joanna Kściuczyk – Jędrusik

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Debiutowała partią Paminy w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta w Düsseldorfie. Od 1992 roku jest solistką Opery Śląskiej w Bytomiu.

< czytaj dalej >

Leokadia Duży

Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu. Sopran. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach.Dyplom w klasie doc. Ireny Lewińskiej w 1989 r. Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu od 1989 r.

< czytaj dalej >

Ewa Zug

pianistka, pedagog, dyrygent, chórmistrzyni.  Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu.  Akompaniatorka w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. G. Fitelberga w Chorzowie. Kierownik zespołu wokalnego Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Jacek Hyżny,

Dyrygent Chóru Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej, urodzony w 1983 roku, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie studiował w klasie kontrabasu prof. Czesława Ząbka i uzyskał tytuł magistra sztuki.

< czytaj więcej >

Chór Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej

Chór parafialny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej powstał w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Początkowo był to zespół śpiewaczy, który wykonywał pieśni dwugłosowe. Chór w klasycznym, czterogłosowym składzie powstał w 1982 roku.

< czytaj więcej >